CZY ODLEWNIE WOSKOWE WCIĄŻ OFERUJĄ WIELE?

Odlewnictwo precyzyjne nie jest niczym nowym. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że tę technologię stosowano w dawnych czasach, na przykład w antycznej Grecji. Z biegiem lat została ona udoskonalona, szybko rozprzestrzeniając się nie tylko po Europie ale i po całym świecie.

Niewątpliwym atutem odlewu woskowego jest oszczędność materiałów, których używamy podczas formowania. Wyprodukowane w ten sposób części cechują się gładką powierzchnią oraz wysoką tolerancją na szkodliwe warunki. Ze względu na dużą elastyczność, jaką gwarantuje technologia odlewnictwa precyzyjnego, możemy formować części o niemal dowolnej wielkości i złożoności.

Materiały produkcyjne grupy BOD mogą spełniać normy ASTM, SAE, AISI, AICI, DIN, EN, GB oraz ISO. Możemy odlać ponad sto różnych stopów, jednocześnie spełniając specjalne wymagania klientów, zarówno co do kształtu jak i stopnia złożoności produktu. Najcięższe z elementów, jakie produkujemy ważą ponad 100 kg.

Pośród wielu urządzeń, jakie mamy w naszej fabryce, warto wskazać na własny warsztat formowania, cztery urządzenia do odlewnictwa woskowego oraz osiem zestawów do wtrysku wosku. Na stanie nie mogło też zabraknąć automatycznych szlifierek do rozcinania, by w pełni kompleksowo zadbać o produkcję zleconych podzespołów.

Trzeba odpowiedzieć jeszcze na pytanie zadane w tytule. Owszem, odlewanie woskowe może oferować bardzo wiele rozległych możliwości. Wiele zależy jednak od tego, czy firma, która ma dla Państwa wykonać zamówienie, może pochwalić się tak dobrze wyposażonym parkiem maszyn, jak nasz.